poniedziałek, 22 października 2012

Jak wygląda pierwszy ząbek u niemowląt?



Na samym początku były nasze podejrzenia: to ciągłe gryzienie, nadmierne ślinienie się, potem drażliwość, płaczliwość cały tydzień, napuchnięte dziąsełka. Następnie wszelkie spekulacje i zapewnienia babć, cioć, dziadków  wujków, znajomych, że to jest właśnie to- ząbkowanie  Tylko jedna, na przekór temu całemu towarzystwu, pani doktor, pediatra, stwierdziła, ze to o wiele za wcześnie i nie mamy tu nic do czynienia z pierwszymi ząbkami. A jednak- całe to wielkie towarzystwo, rodzice, babcie, dziadkowie, ciocie, wujkowie, znajomi mieli rację- wyrżnął się pierwszy ząbek. Może rzeczywiście troszkę wcześnie, bo mały ma 4 i pół miesiąca, ale jest!

W dolnym dziąsełku pojawił się pierwszy ząbek, mały, biały trójkącik, przypominający odłamek szkła.Taka właśnie końcówka żyletki, malutka i ostra.

7 komentarzy:

 1. Faktycznie szybko wyszedł, ale na to nie ma w końcu reguły :) Mnie zadziwia jak Młodzież daje sobie zajrzeć ładnie do dzióbka i jeszcze zdjęcia zrobić ;) Nam się udało sfotografować pierwsze ząbki dopiero jak już wyrosły na tyle że przy uśmiechu je widać, nigdy nie było opcji aby je tak fajnie zaprezentowała, od razu buźka była szczelnie zamykana przy każdej próbie zajrzenia ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szybciutko :) U mojej córeczki pierwszy ząbek pojawił się w 7 miesiącu za dwa dni pojawił się następny.

  OdpowiedzUsuń
 3. faktycznie szybko, ale czasem zdarza się, że po 3,5 miesiącach wyjdzie pierwsze cudo, tak jak to było u synka mojej przyjaciółki:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy to możliwe że mojej córci która kończy 3 miesiące jutro wyrastal już ząbek ma taką białą kropkę twarda ale to jest w tym miejscu jakby to miał wychodzić 3 ząbek na dole

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy to możliwe że mojej córci która kończy 3 miesiące jutro wyrastal już ząbek ma taką białą kropkę twarda ale to jest w tym miejscu jakby to miał wychodzić 3 ząbek na dole

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy to możliwe że mojej córci która ma 3miesiace jutro kończy wyrastal pierwszy ząbek jest to białą kropką na dziąsle twarda w miejscu jakby miał trzeci ząb wyrastać na dole

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeżeli zostawisz po sobie mały ślad w postaci komentarza. Wszystkie niecenzuralne i obraźliwe komentarze będą usuwane. Proszę nie wklejajcie linków, do swoich blogów. Wystarczy, że mnie zaprosicie a chętnie umieszczę Was w czytanych:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...